Ana Sayfa  |   Kalite  |   Ar&Ge  |   Polistiren  |   PMMA  |   LGP  |   OptikFilmler  |   Prizmatik  |   Hakkımızda   |   İletişim

Polistiren, PMMA, LGP LED Difüzörü
Hangi tip ürünlerin satışını gerçekleştiriyorsunuz?
Satışını gerçekleştirmiş olduğumuz ürünler Polistiren ve PMMA (akrilik) bazlıdır.

Ürünlerin standart kalınlıkları ve ölçüleri nelerdir?
Polistiren ürünler 1,2mm, 1,5 mm ve 1,8 mm kalınlıklarda, PMMA ürünler ise 2 mm kalınlıktadır. Tüm ürünlerin standart ölçüsü 1220x1830' dir. Light guide panellerin standart kalınlığı 3,3 mm'dir.

Ürünlerin geçirgenlik yüzdeleri nelerdir?
Polistiren ürünlerde %60, 70,%75, %80 ve %90, Akrilik ürünlerde %70 ve % 80 geçirgenlikteki ürünler stoklarımızda yer almaktadır.

Polistiren ürünlerin LED ışık kaynağı ile sararması mümkün mü?
Hayır, değil. Sebebi ise polistiren ürünlerimize yüksek dozda UV Korunum Dayanımı entegre etmemiz. UV dayanımı olan polistiren bir lens (difüzörün, camın) led ışık kaynağı ile sararması söz konusu olamaz.

Polistiren ürünleriniz için ısı/sıcaklık dayanımınız nedir?
Tüm polistiren difüzör ürünlerimiz 650 Derece dayanımı gereklilik olarak gösteren Glow Wire Test sertifikasına sahiptir. Detaylarına kalite belgeleri bölümünden ulaşabilirsiniz.

Polistiren ürünlerin toza dayanımı için herhangi bir formülünüz mevcut mu?
LED Difüzörlerimiz AntiStatic Treatment (Toz tutmama) özelliğine sahiptirler.

T5 ve T8 ürünler için difüzör / lens ürünleriniz mevcut mu?
T5 ve T8 Floresan lambalar led ışık kaynaklarına göre farklı dalga boylarına sahip olduklarından polistiren bazlı ürünlerle kullanılırlarsa difüzörü sarartabilirler. Bu yüzden dolayı müşterilerimize bu tip ürünler için PMMA (Akrilik) ile çözümler sunmaktayız.

Led difüzörlerin satışını sadece standart ölçülerde mi satışını gerçekleştiriyorsunuz?
Hayır, lensleri dilediğiniz ölçülerde kesebiliriz. 600x600mm, 570x570mm, 568x568mm standart panel ölçülerinde bir plakayı kestiğimizde standart plakadan yaklaşık 6 adet ürün elde edilmektedir.

Lensleri sadece dikdörtgen veya kare olarak mı kesiyorsunuz?
Dilerseniz led spotlar için yuvarlak difüzörlerde kesmemiz mümkün, çap ölçülerini bize bildirmeniz yeterli.

Polistren nedir?
Polistiren bir termoplastik polimerdir. Polistiren doğaya zararlı madde içermez, saf haldeki PS şeffaf olup pigmentler kullanılarak istenilen renge getirilir.

PMMA (AKRİLİK) nedir?
Metil metakrilatın polimerizasyonu ile üretilen bir polimerdir. Akrilik şeffaf olup ışık geçirgenliği camdan daha fazladır.

Led Difüzör nedir?
Led ışık kaynaklarıyla birlikte ışık geçirgenliğini kontrol etmek amacıyla kullanılan plastik yüzeylerdir.

Led Lensi nedir?
Led ışık kaynaklarında verimliliği arttırmak ve istenen ışık kaynağını istenen açı ile yönlendirmek amacıyla kullanılan malzemelerdir.

Neden led difüzörü kullanılmalı?
Led ışık kaynağı saf haliyle kullanıldığı takdirde gözü rahatsız eden bir ışık kaynağıdır. Kullanılan difüzörler ışığın homojen dağılımını ve algı karmaşasını engellemektedir. Difüzör kullanımındaki asıl amaç lm/watt verimliliğini maksimuma çekmek ve ışık kalitesinin arttırılmasıdır.

Aydınlatma dışında ürünlerden faydalanabilir miyim?
Ürünlerin tamamı dekoratif özellik taşımakta olup, mobilya ve eczane dekorasyon tasarımları başta olmak üzere çeşitli alanlarda opal pleksi görevi görmek üzere kullanılabilir.